Archiwum wpisów
Sybskrybuj mój kanał RSS
Sponsorzy i Partnerzy

Dlaczego warto założyć własną stronę internetową na temat zarabiania w Internecie?

Dlaczego warto mieć własną stronę? To pytanie pewnie dla wielu jest oczywiste, jednak myślę, że dla sporej części czytelników może być to jednak nadal niejasne. Dlatego też, w tym wpisie postaram się przedstawić korzyści jakie mogą płynąć z założenia własnej strony, własnego bloga. Później w następnych wpisach postaram się opisać jak założyć własną witrynę i co w niej powinno się zawierać. Jednak na początku chciałbym się skupić na podstawach przedstawić dlaczego w ogóle warto.

Gdy już zagłębimy się w świat email marketing’u i będziemy już wiedzieć na czym to wszystko polega, to zapewne większość będzie chciała zająć się maksymalizowaniem swoich zysków z tego właśnie biznesu. Z pewnością zaczniesz odczuwać chęć rozwijania się w tym kierunku oraz snuć coraz to bardziej ambitne plany na przyszłość. Dlatego jednym kolejnych kroków jaki należy wykonać, w drodze do lepszych zysków jest poszerzenie swojej listy poleconych. Swojego grona partnerów, aktywnych i systematycznych, którzy nie wycofają się po kilku tygodniach klikania, stwierdzając iż jest to nieopłacalne. Do tego właśnie potrzebna jest nam strona internetowa. Oczywiście jest wiele sposobów na promowanie e-marketingu bez swojej strony, jednak własny Blog(strona) daje nam możliwość wzbudzenia o wiele większego zaufania wśród zainteresowanych. Co zwiększa szanse na pozyskanie pewniejszego partnera, który nie wycofa się już po kilku tygodniach od rozpoczęcia współpracy.

Jest to jeden z głównych i najważniejszych powodów, dla których warto właśnie założyć własną witrynę WWW. Możemy wówczas wesprzeć nasze ogłoszenia, które zamieszczamy na różnych portalach. Na własnej stronie możemy zawrzeć informacje, na które nie było już miejsca w ogłoszeniu. W ogłoszeniach zazwyczaj nie ma zbyt dużo danych co do nazwy firmy, autora ogłoszenia, itd. co wzbudza duże wątpliwości i mizerne zainteresowanie w internaucie. Zwykle jest to pewien pseudonim autora oraz numer telefonu do niego, lub adres mailowy. Jednak zamieszczając w ogłoszeniu adres do naszej strony internetowej w ten sposób dajemy sobie nieograniczoną możliwość przyciągnięcia do siebie partnera oraz wyjaśnienie mu wszystkiego szczegółowo w taki sposób, aby zawrzeć wszystkie odpowiedzi na pytania i wątpliwości, o które mógłby on zapytać. W ten sposób budujemy sobie zaufanie partnera i wywieramy dobre wrażenie już na samym początku.

Kolejną zaletą posiadania własnej strony są możliwości promowania jej. W przypadku gdy nie posiadamy jeszcze własnego adresu pozostaje nam jedynie zamieszczanie ogłoszeń, wysyłanie maili lub też dyskusje na czatach oraz różnych forach internetowych. W przypadku posiadania własnego bloga, nasze możliwości promocji znacznie się zwiększają, gdyż wchodzi nam tu pojęcie SEO, czyli w wielkim skrócie Pozycjonowanie. Możemy teraz dodatkowo korzystać z katalogów stron internetowych, bardziej rzetelnego mailingu reklamowego, publikacji własnych bannerów reklamowych, promocji w wyszukiwarkach, korzystania z różnego rodzaju systemów wymiany linków, publikacji linków do naszej strony w mediach społecznościowych i innych czynności pozycjonujących, co sprawia że oglądalność strony zwiększa się. Daje nam to możliwość dotarcia do znacznie większej ilości osób.

Następnym jednym głównych plusów jest to, że możemy stworzyć naszą stronę kompletnie za darmo korzystając z gotowych rozwiązań oferowanych przez wiele portali lub też wydać niewiele pieniędzy na coś co daje nam praktycznie nieograniczone możliwości dodatkowego zarobku i pozyskanie własnej zaufanej społeczności. Gdyż oprócz promocji e-marketingu, możemy na naszej stronie zamieścić różnego rodzaju bannery, dzięki którym firmy reklamowe, które będą wyświetlać swoje bannery na naszej stronie będą nam za to płacić.

Zatem jak sami widzicie posiadanie własnej strony internetowej posiada same zalety. Naszym obowiązkiem jedynie jest opieka nad stroną, w taki sposób by internauta czuł się na niej bezpieczny, dbanie o porządek oraz zamieszczanie na niej jak najwięcej pożytecznych i interesujących treści.

Na czym polega prowadzenie własnej strony oraz jak zarabiać na własnej witrynie postaram się wyjaśnić w kolejnych wpisach, dlatego też zachęcam wszystkich do śledzenia wpisów na moim blogu. Już wkrótce więcej przydatnych artykułów. Na koniec zapraszam wszystkich do komentowania oraz wysyłania sugestii i zapytań. Dzięki temu wpływacie na rozwój tego portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.