Archiwum wpisów
Sybskrybuj mój kanał RSS
Sponsorzy i Partnerzy

Tradycyjnie już… Podsumowanie roku, tym razem 2017

No i mamy już 2018 rok, za nami 2017. Czas na podsumowanie poprzedniego roku względem wcześniejszego 2016. W ubiegłym roku niestety użytkownicy po raz kolejny zaliczyli spadki. Tak wiem, znów złe wiadomości. Niestety to nie ode mnie zależy. Może w przyszłych latach będę miał większy wpływ na ten rynek, jednak obecnie nie mam żadnego. Wygląda na to, że Mailing reklamowy nadal nie jest chętnie wybieranym sposobem reklamowania biznesu wśród przedsiębiorców. Widać, że systemy typu AdWords lub inne reklamę bannerowe wciąż cieszą się sporą popularnością. Pozostaje tylko czekać, robić swoje i wierzyć, że będzie lepiej.

Po wstępnie czas przyjrzeć się statystykom. W zeszłym roku, firmy wysłały do mnie 5 440 maili reklamowych, co daje wynik gorszy w stosunku do roku 2016 o 2 225 maili. Średnia wartość reklam nie zmieniła się i wynosi wciąż 1 grosz za jeden mail. Zatem każdy uczestnik miał szansę zarobienia około 54,40 zł. Jest to o niecałe 23 zł mniej niż w zeszłym roku. Dokładnie to o 22,25 zł mniej niż w roku 2016. Nie będę tu już przeliczał procentowo o jak wiele procent jest to spadek, aby się dodatkowo nie wkurzać. Jedno natomiast jest pewne. Jest dużo mniej niż w latach poprzednich. Branża GPTR wciąż jest w kryzysie. Jednak nadal uważam, że jest to okres w którym czas na inwestowanie w ten biznes w nowy, innowacyjny sposób. Sam wkrótce zamierzam zainwestować, jednak póki co to zbieram środki na wystartowanie. Tak jak mówiłem wcześniej, trzeba na nowo zatrząść rynkiem i pokazać innym, że “Czas na Zmianę!

Poniżej przedstawiam szczegółowe zestawienie porównawcze najstarszych programów partnerskich w polskim internecie:

Nazwa firmy Ilość maili reklamowych w roku
2016 2017
ImperiumReklamy 895 427
ZielonyMail  1281 702
CentrumReklamy 1252 725
Świat-Reklam 797 324
eKasa.org 329 brak
PulsReklamy 1320 418
Złotóweczka 855 265
Zareklamuj 617 481
Click.mail 319 132
2zlote.info 2742(nie uwzgl.) 1505
BiznesMails.com brak 59
Wizyt.eu brak 34
Dukacik.com brak 31
Ekspon.com brak 5
FortunataPTR.pl brak 22
BOGACZ.info brak 15
ForsaPL.info brak 159
Carmenclick.com brak 28
PolishBux.pl brak brak
adBiznes.com brak 45
Sejfik.com brak 63
Razem: 7665 5440
Razem zarobek w zł*:
*(przy założeniu, że 1 mail = 1 gr)
76,65 zł 54,40 zł


Przejdźmy teraz do szczegółowego omówienia i porównania statystyk z poprzednich lat. Na początek zacznę od firm najpopularniejszych i najdłużej istniejących na rynku. Imperium Reklamy, Zielony Mail, Centrum Reklamy, Świat-Reklam oraz Puls Reklamy, czyli Grupa Adnox, a obecnie Arial-Media niej popisała się przez ten ostatni rok. Z statystyk ewidentnie widać, że spadek wysyłanych maili do użytkowników o prawie połowę, co nie jest dobrą wróżbą na przyszłość. Jednak nie jest to pierwszy rok, przy którym odnotowujemy stratę. Mimo wszystko jeszcze nigdy nie zdarzyło się, odkąd współpracuję z tą firmą reklamową, aby byli oni niewypłacalni, albo próbowali w jakiś sposób ograniczyć zarobki użytkowników. Dlatego myślę, że jest to chwilowe spowolnienie koniunktury na rynku. nie ma się tym co przejmować.

Przejdźmy do następnej firmy. Tym razem przyjrzyjmy się firmie eKasa.org. W 2016 wysłali do swoich użytkowników 329 maili, natomiast w 2017 nie otrzymałem od nich już żadnego maila. Przez długi czas eKasa wyglądała na opuszczoną stronę. Wydaje się, że strona zmieniła właściciela, ponieważ odświeżyła swoją szafę graficzną i widać że w tym roku będzie rozwijać się dalej. Oby szło im jak najlepiej. Ich zarobek to przecież mój zarobek. Dobrze, że nie skończyli jak inne firmy, które po prostu giną, ponieważ ich właściciela bez ostrzeżenie je zamykają lub po prostu przestają opłacać domenę. W takim wypadku szkoda jedynie wydanych pieniędzy na licencję oprogramowania, która nie jest tanie, a jest przypisana do danej domeny na stałe. Cieszmy się, że z eKasą tak się nie stało.

Kolejną firmą jest 2zlote.info – ich maile nie były uwzględnianie w 2016 roku z tego powodu iż były to maile z zadaniami do wykonania. Były to proste zadania typu “wyszukaj i podaj odpowiedź” lub “wejdź na stronę i odpowiedz na pytanie dotyczące treści tam zawartej”. Zatem nie są to typowe maile reklamowe, dlatego też nie liczyłem ich. Niemniej jednak poświęcając “2zlote” nieco więcej czasu niż innym tego typu firmom, można było zarobić nawet całkiem sporą sumkę. Spójrzcie tylko na ilość wysłanych przez nich maili. Jest to najwyższa liczba z wszystkich firm mailingowych, a dodatkowo duża ilość zadań była premiowana po 2 grosze, a czasem więcej, co stanowiło prawię połowę rocznego zarobku. Niestety ich też w minionym roku dotknął kryzys GPTR i wysłanych maili mają prawie o połowę mniej w stosunku do 2016 roku. Mam nadzieję, że ten trend niedługo się zmieni i branża mailingu reklamowego odzyska jeszcze swoją dawną świetność.

Przyjrzyjmy się teraz pozostałym firmom. BiznesMails.com, Wizyt.eu, Ekspon.com, FortunataPTR, BOGACZ.info, ForsaPL.info, Carmenclick.com, PolishBux.pl, adBiznes.com, Sejfik.com, są to firmy w których uczestniczę dopiero od czerwca 2017 roku i dlatego te firmy wysłały do mnie tak dużo maili. Tak jak zapowiadałem w poprzednim rocznym podsumowaniu. W tym roku zabrałem się za ekspansję i poszukiwanie nowych firm mailingowych do promowania. Jak zapowiedziałem tak zrobiłem, dlatego też w poprzednich latach nie ma na ich temat żadnych statystyk. Jednak pomimo małej ilości wysłanych przez każdą firmę z osobna maili, razem dały one sumę 461 maili, co daje nie małą liczbę. Która dość dobrze wsparła mój coroczny zarobek. Dodatkowo firma ForsaPL.info wyróżnia się od innych i stosuje taktykę podobną do 2zlote.info, tzn. w dużej mierze wysyłają maile z zadaniami niż standardowe maile z linkiem. Taka reklama według mnie jest korzystniejsza dla reklamodawcy, ponieważ zmusza go do lepszego zapoznania się z ofertą reklamodawcy i ma lepsze odzwierciedlenie w statystykach odwiedzin danej firmy.

Ciekawą firmą jest także Sefik.com, która prowadzona jest przez niezależnego administratora, który nie miał powiązania z innymi firmami. Widać, że Admin jest uczciwy i talent do prowadzenia tego typu działalności. Strona jest niezwykle rozbudowana i pełna różnego rodzaju sposobów na zarobek dla użytkownika. Jest tam dużo płatnych zadań, a nawet jest możliwość zarobku poprzez wygodne kopanie kryptowalut przez przeglądarkę, co jest dodatkowo premiowane przez administratora w postaci małych nagród pieniężnych. W łatwy sposób, bez instalacji wtyczek oraz różnego rodzaju programów, możemy kopać kryptowalutę Monero(XMR). Jest to według mnie najbardziej obiecująca firma jeżeli chodzi o dalszy rozwój. Administrator wciąż ulepsza stronę i wymyśla dla swoich użytkowników coraz to nowsze sposoby zarobku.

Niestety nie można tego powiedzieć o firmie PolishBux.pl, która od momentu gdy się w niej zapisałem nie wysłała do mnie żadnego maila reklamowego, ich szablon jest ciemny i dość nieciekawie wykonany. Możliwe, że strona jest już w trakcie likwidacji. Nie wiadomo. Jednak domena jest nadal opłacana. Możliwe, że firma jest w trakcie usprawniania swojego działania lub poważnej przebudowy. Póki co firma nie budzi mojego zaufania i będę się jej baczniej przyglądał niż innym.

Przebrnąłem przez omówienie statystyk, przejdę więc teraz do ogólnego podsumowania roku. Po raz kolejny widać, że rok 2017 był gorszy od 2016, jednak znów przypominam, że nadal bardziej opłacalny niż inwestowanie w lokaty bankowe. (Przypominam o artykule na temat porównania biznesu GPTR z lokatami bankowymi).

W minionym roku zmieniła się ilość firm mailingowych. Rozpocząłem współpracę z 11 nowymi firmami GPTR, co daje mi lepsze perspektywy na przyszłość większą pewność zarobku. Myślę, że te wszystkie nowe firmy są w stanie wygenerować w późniejszych latach ponad 50% mojego rocznego zysku, co oznacza dla mnie sporą podwyżkę. Jest to dla mnie bardzo dobra wróżba na przyszłość pomimo obecnych spadków u tych największych firm mailingowych. Pomimo pożegnania wcześniej Luckymails.info, uzyskałem wielu nowych i mam nadzieję uczciwych partnerów do współpracy.

Poza tym wciąż myślę o tym, aby samemu otworzyć firmę mailingową. Wiem, wspominałem już o tym w zeszłym roku. Jednak nie myślcie, że nie robię nic w tym kierunku i tak tylko gadam. Mam już w głowie ułożony wstępny plan i porobione coraz więcej notatek. Jednak nie chce wszystkiego robić na szybko i gwałtownie. Nie sztuką jest wydać pieniądze,  sztukę jest je wydać tak, aby je potem pomnożyć, a to już jest trudniejsze. Łatwo tutaj o hurraoptymizm, a przecież jest on najgorszym doradcą w przypadku prowadzenia biznesu. Nie chodzi mi o to by mieć kolejną firmę mailingową, taką jaką mają inni. Chodzi przecież o to, aby się wyróżniać i mieć swój własny niepowtarzalny styl prowadzenia działalności, który jest skuteczny i będzie podobał się innym. Nie chcę zdradzać zbyt wiele na ten temat, ale ujawnię że firma na pewno będzie w pewnym sensie związana z technologią Blockchain, a przynajmniej będzie przyjazna różnego typu rodzaju usprawnieniom wynikającym z technologii Blockchain. To na tyle. Jeżeli ktoś to czyta, to życzę mu wszystkiego najlepszego i zachęcam do dalszego śledzenia.

Zachęcam wszystkich do zaglądania na stronę i zapisywania się do programów zamieszczonych w dziale: “Firmy Mailingowe“. Wciąż szukam nowych firm do współpracy i mam nadzieję, że już niedługo pojawią się tam nowe, przetestowane przeze mnie pogramy mailingowe! Takie mam przynajmniej plany na najbliższą przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.