Archiwum wpisów
Sybskrybuj mój kanał RSS
Sponsorzy i Partnerzy

Rok 2016 – podsumowanie – kolejne niepokojące wieści

Za nami 2016 rok. Podobnie jak w zeszłym roku, postanowiłem podsumować zarobki z najstarszych Polskich serwisów zarobkowych. W tym roku niestety klikacze odnotowali znów spadki. Jest to niestety kolejna smutna wiadomość. Wygląda na to, że Mailing reklamowy nie jest już tak atrakcyjną formą reklamowanie swojego biznesu w sieci co przed laty. Najwyraźniej przedsiębiorcy wolą inwestować w systemy typu AdWords lub inną reklamę bannerową. Według mnie, może to być też spowodowane słabą reklamą tego typu agencji reklamowych, które starając się rozreklamować strony swoich reklamodawców, same zapominają o swoim marketingu przez, co odbija się to na zwykłych użytkownikach, czyli nas. Cóż, może któryś z Administratorów systemów przeczyta ten artykuł i zastanowi się nad dywersyfikacją budżetu przeznaczonego na własny marketing.
Po nieco przydługawym wstępnie czas więc przyjrzeć się statystykom. W zeszłym roku, firmy wysłały do mnie 7665 maili reklamowych, co daje wynik gorszy w stosunku do roku 2015 o 879 maili. Średnia wartość reklam na szczęście nadal się nie zmieniła i wynosi wciąż 1 grosz za jeden mail. Zatem każdy uczestnik miał szansę zarobienia 76,65 zł. Jest to o niecałe 9 zł mniej niż w zeszłym roku. Dokładnie to o 8,79 zł mniej niż w roku 2015 i jest to spadek większy o około 30% w porównaniu do poprzednich lat. Jak widać branża GPTR wciąż jest w kryzysie. Jednak według mnie jest to okres w którym czas na inwestowanie w ten biznes w nowy, innowacyjny sposób. Obecni administratorzy nieco się zasiedzieli nie wprowadzając przez ostatnie lata nic nowego do swojej oferty. Większość przez cały rok nie wprowadziła nawet żadnej promocji dla swoich usług czego odzwierciedlenie odczuwają własnie klikacze. Jednym słowem, czas na: zmianę!

Poniżej przedstawiam szczegółowe zestawienie porównawcze najstarszych programów partnerskich w polskim internecie:

Nazwa firmy Ilość maili reklamowych w roku
2015 2016
ImperiumReklamy  858 895
ZielonyMail  1425  1281
CentrumReklamy 1216  1252
Early-Cash  1469 brak
Świat-Reklam  883 797
eKasa.org  593 329
LuckyMails  50 brak
PulsReklamy  808  1320
Złotóweczka 1242  855
Zareklamuj brak 617
Click.mail brak 319
Razem: 8544 7665
Razem zarobek w zł*:
*(przy założeniu, że 1 mail = 1 gr)
85,44 zł 76,65 zł


Od razu widać, że rok 2016 był gorszy od 2015 jednak po raz kolejny przypominam, że nadal bardziej opłacalny niż inwestowanie w lokaty bankowe.Przypominam o artykule na temat porównania biznesu GPTR z lokatami bankowymi.

W tym roku niestety nie zmieniła się ilość zaufanych firm mailingowych. Jednak z mojej strony mogę powiedzieć, że też sam w minionym roku za bardzo nie szukałem zbytnio nowych firma z którymi mógłbym współpracować. Przy takich spadkach o jakich pisałem wyżej, brak wiadomości to dobra wiadomość. W zeszłym roku pożegnaliśmy przecież Luckymails.info, która została bez ostrzeżenia odłączona. Do tej pory niestety nic więcej się nie pojawiło pod tym adresem. Aczkolwiek proszę zauważyć, iż w miejsce firm, które w minionym roku nas opuściły znalazły się dwie inne, które zostały w tabeli zaznaczone poprzez podkreślenie ich nazw. Nowe systemy mailingowe, które jak widać nie odbiegają zbytnio statystykami od pozostałych. Uznałem, że są to godne zaufania, rzetelne firmy mailingowe i jak do tej pory nie było z nimi żadnych problemów, zarówno z wysyłaniem maili jak i realizacją zleconych im reklam.

Ponadto w przyszłym roku obiecuję sobie, że nieco bardziej zajmę się biznesem mailingu reklamowego, rozejrzę się za kolejnymi uczciwymi firmami mailingowymi oraz rozpocznę im się przyglądać bardziej od strony Administratora, aniżeli zwykłego użytkownika. Mam takie ciche pragnienie samemu otworzyć taką firmę mailingową. Już nawet powoli w głowie układam sobie pewne plany jak tchnąć w ten biznes nowe życie i jakie innowacje do niego wprowadzić. Lecz jest to temat na zupełnie inny artykuł. Jeżeli już miałbym się zdecydować, to obiecuję że w pierwszej kolejności napiszę o tym na tym blogu.

Na koniec już tradycyjnie nie pozostaje mi nic innego jak po raz kolejny zachęcić wszystkich do zaglądania na stronę i zapisywania się do programów zamieszczonych w dziale: “Firmy Mailingowe“. Już niedługo pojawią się tam nowe przetestowane przeze mnie pogramy mailingowe! Takie jest przynajmniej nowe moje założenie na ten rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.