Archiwum wpisów
Sybskrybuj mój kanał RSS
Sponsorzy i Partnerzy

Statystyki za rok 2015

Za nami 2015 rok. Podobnie jak w zeszłym roku, postanowiłem podsumować zarobki z najstarszych Polskich serwisów zarobkowych. Zanim jednak przejdziemy do statystyk, chciałbym nieco skomentować zeszłoroczne zarobki. Niestety i w tym roku można zaobserwować nieznaczny spadek ilości maili wysyłanych do użytkowników. Niemniej jednak uważam, iż jest to spowodowane rosnącą wciąż konkurencją wśród firm mailingowych. Poza grupą Adnox mamy też kilka innych grup reklamowych oferujących swoim klientom reklamę mailingową w konkurencyjnych cenach, co przekłada się niestety na niższe zarobki zwykłych uczestników. Jednak z roku na rok tworzą się nowe programy mailingowe, do których w każdej chwili możemy się zapisać i do czego szczerze zachęcam.
Przejdźmy zatem do omówienia statystyk. W zeszłym roku, firmy wysłały do mnie 8544 maile reklamowe o wartości średnio 1 grosza za jeden mail. Zatem każdy uczestnik miał możliwość zarobienia 85,44 zł. Jest to o niecałe 6 zł(dokładnie 5,86 zł) mniej niż w zeszłym roku. Moim skromnym zdaniem jest to niewielki spadek w stosunku do zeszłego roku i myślę, że te ostatnie lata to chwilowa tendencja zniżkowa wynikająca z tego, iż zmieniają się trendy w marketingu i firmy wolą inwestować w promocje na portalach społecznościowych, aniżeli w tradycyjny sposób poprzez email marketing.

Poniżej przedstawiam szczegółowe zestawienie porównawcze najstarszych programów partnerskich w polskim internecie:   

Nazwa firmy Ilość maili reklamowych w roku
2014 2015
ImperiumReklamy  1229 858 
ZielonyMail  1522 1425
CentrumReklamy 1375 1216
Early-Cash  1745 1469
Świat-Reklam  947 883
eKasa.org  672 593
LuckyMails  56 50
PulsReklamy  858 808
Złotóweczka 726 1242
Razem: 9130 8544
Razem zarobek w zł*:
*(przy założeniu, że 1 mail = 1 gr)
91,30 zł 85,44 zł


Nie mydląc oczu śmiało mogę powiedzieć iż rok 2015 był gorszy od 2014 jednak nadal bardziej opłacalny niż inwestowanie w lokaty bankowe. Odnosząc się do wcześniejszego artykułu i skupiając się na obecnych danych ofert bankowych z tego roku, przy inwestycji przynajmniej tych 500 zł na lokacie, po roku bank jest nam w stanie zaoferować jedynie 15 zł zysku(3% lokata) i to przed opodatkowaniem! A tu jak sami widzimy zyskujemy prawie 6-krotność zysku i to bez inwestycji własnego kapitału.

Niestety w tym roku nie obędzie się bez smutnych wiadomości. Otóż domena Luckymails.info, została odłączona. Domena prawdopodobnie wygląda na sprzedaną. Nie zagłębiałem się osobiście w to dlaczego została ona odłączona, jednak podejrzewam, że program przestał po prostu na siebie zarabiać i dlatego Administrator uznał, iż lepiej będzie stronę zdjąć z sieci. Osobiście to oddałbym ten program komuś, kto chciałby spróbować swoich sił jako właściciel firmy GPTR i odsprzedałbym mu licencję na skrypt oraz domenę. Cóż, jednak nie mi oceniać, takie rzeczy się zdarzają. Co ciekawe reszta programów tej firmy jak najbardziej działa i ma się dobrze. Oferują zarówno swoim klientom dobrą reklamę jak i swoim uczestnikom zarobek na odpowiednim poziomie.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak po raz kolejny zachęcić wszystkich do zaglądania na stronę i zapisywania się do programów zamieszczonych w dziale: “Firmy Mailingowe“. Już niedługo pojawią się tam nowe przetestowane przeze mnie pogramy mailingowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.